Zoetermeer – Zaterdagmiddag zijn meerdere hulpdiensten met spoed gealarmeerd na een explosie bij een flat aan de Dunantstraat in Zoetermeer. Wat zich precies heeft afgespeeld is nog onderwerp van onderzoek, maar volgens de politie heeft er daadwerkelijk een explosie plaatsgevonden waarbij meerdere gewonden zijn gevallen.
Rond het tijdstip van de melding kwamen politie, brandweer, meerdere ambulances en het Mobiel Medisch Team (MMT) met de traumahelikopter ter plaatse. De gevel van de flat raakte zichtbaar beschadigd, en ook een scooter en een zwarte personenauto liepen schade op. Volgens buurtbewoners stond deze auto vlak bij de explosie, waarna het voertuig – vermoedelijk door de kracht van de klap – achteruit is gerold en tot stilstand kwam.
In totaal zijn vier ambulances ingezet. Eén slachtoffer is met spoed, onder begeleiding van de MMT-arts, naar het Westeinde ziekenhuis in Den Haag vervoerd. Twee andere slachtoffers werden ter plaatse in ambulances behandeld. Kort na de explosie is één verdachte aangehouden. De man zou na het incident zijn gevlucht, maar werd door alerte buurtbewoners tegengehouden tot de politie arriveerde.
De politie zette de omgeving ruim af als plaats delict en startte een grootschalig sporenonderzoek. Veel buurtbewoners waren getuige van het incident en volgden het onderzoek op afstand. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk. Mogelijk is er sprake van een doelgerichte actie waarbij een explosief is geplaatst om iemand te intimideren, dat vervolgens voortijdig is afgegaan.
De politie doet uitgebreid onderzoek naar de toedracht van de explosie en de rol van de aangehouden verdachte.